Własna strona internetowa

Własna strona internetowa

16 września 2021 0 By Kolekcjoner
4.7
(3)

Zastanawiasz się nad stworzeniem własnej strony internetowej? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym podpowiadamy jak się do tego zabrać!

Obecnie podstawą działalności wielu firm jest posiadanie strony internetowej. Nic zatem dziwnego, że agencje interaktywne specjalizujące się w projektowaniu aplikacji webowych mają obecnie pełne ręce roboty. Oczywiście stworzenie firmowej witryny najczęściej polega na zleceniu tego programiście freelancerowi bądź agencji interaktywnej, niemniej aby była ona naprawdę skuteczna – w cały proces powinien być zaangażowany właściciel. Dlaczego zaangażowanie inwestora ma tak duże znaczenie? Otóż najczęściej każdemu zależy na tym, aby marka jak najszybciej pojawiła się w internecie, dlatego strona internetowa powstaje dość szybko, istotne jest by była po prostu ładna i zawierała ofertę. Oczywiście nikt się nie dziwi takiemu podejściu :), ale w wielu przypadkach dość szybko okazuje się, że stronę jednak trzeba modyfikować, ponieważ np.: wywołuje nie takie wrażenia użytkowników jakbyśmy tego oczekiwali, brakuje jej praktycznych funkcjonalności, jest nie zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek (czytaj -> Google 🙂 ). A ponieważ obecnie zazwyczaj wykonuje się strony w systemie cms (z systemem zarządzania treścią poprzez panel administracyjny), wprowadzenie niektórych modyfikacji okazuje się być kłopotliwe czyli w konsekwencji drogie. Wziąwszy pod uwagę powyższe, najlepiej jest jeszcze przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac na projektem nowej strony gruntownie zastanowić się nad tym jakie cele ma realizować nasza firmowa strona www. Dopiero wtedy warto skontaktować się z agencją interaktywną. 


BIG WAVE MEDIA SP. Z O.O.
https://www.dstdesign.pl/
UL. STANISŁAWA LESZCZYŃSKIEGO 4/29
50-078 WROCŁAW
kontakt@dstdesign.pl


Współpraca z agencją reklamową

Jakość wykonanej strony internetowej w dużej mierze zależy od kontaktu między osobą zlecającą projekt, a firmą go realizującą. W pierwszej kolejności warto wszelkie swoje oczekiwania co do grafiki oraz funkcjonalności dokładnie przekazać osobie odpowiedzialnej za kontakt w agencji. Jeszcze na tym początkowym etapie doświadczony web designer może podpowiedzieć wiele ciekawych opcji, o których sami zapewne nigdy byśmy nawet nie pomyśleli – może to na przykład dotyczyć wyboru domeny internetowej. Kolejnym krokiem jest przygotowanie profesjonalnego projektu graficznego. Zazwyczaj agencje interaktywne prezentują klientowi do wyboru trzy projekty graficzne, z których inwestor wybiera jeden, który następnie jest modyfikowany zgodnie z oczekiwaniami klienta. Na tym etapie często do ‘gry’ wchodzi także firma od seo, która dorzuca dodatkowe pomysły na budowę strony, tak by miała ona lepsze szanse w osiąganiu wysokich pozycji w google. Rzecz jasna na stronie internetowej powinny być też zawarte odpowiednie treści – trzeba zatem podjąć decyzję, kto będzie dostarczał teksty. Dopiero, gdy powstanie ostateczny projekt graficzny do pracy przystępują programiści, którzy tworzą stronę internetową. W dobie nieustannie rozwijających się technologii mobilnych niezwykle istotne jest, aby strona internetowa dobrze wyświetlała się na smartfonach i innych tego typu urządzeniach. 

Ostatnią fazą wykonywania strony internetowej jest przeprowadzanie testów. Gdy strona działa bez zarzutu, można przystąpić do działań marketingowych, potencjalni klienci muszą jeszcze jakoś na nią trafić w sieci. Ale to już jest temat na inny artykuł 🙂 .

Podobał ci się ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę

Ocena czytelników: 4.7 / 5. Ilość ocen: 3

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu, może będziesz pierwszy?