Potęga zdrowego odżywiania

Potęga zdrowego odżywiania

20 września 2021 0 By Kolekcjoner
5
(1)

Coraz więcej osób stawia na świadomą dietę. I bardzo dobrze, bo sposób w jaki się odżywiamy, nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie psychofizyczne. Dobrze jest więc przyjrzeć się swojemu jadłospisowi i zastanowić się nad tym, czy na pewno dostarczamy swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych mu składników odżywczych. Warto również mieć świadomość tego, jakie produkty powinny być obecne w naszym menu. 

Dlaczego zdrowa dieta jest tak ważna?

Dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie jesteśmy w stanie dostarczyć swojemu organizmowi składników niezbędnych mu do prawidłowego funkcjonowania. Jeśli zatroszczymy się o to, aby nasz jadłospis obfitował w zdrową i nieprzetworzoną żywność, zmniejszymy prawdopodobieństwo zapadnięcia na różnego rodzaju schorzenia. Dzięki właściwej diecie można uniknąć zachorowania na schorzenia przewlekłe, takie jak na przykład cukrzyca. Ponadto, zdrowy sposób odżywiania się zmniejszy ryzyko zapadnięcia na raka. Wreszcie, dzięki zbilansowanej diecie, będziemy cieszyć się atrakcyjnie wyglądającą skórą, włosami oraz paznokciami.

Jakie produkty warto włączyć do swojej codziennej diety?

Aby zachować zdrowie na długie lata, koniecznie trzeba postarać się o włączenie do swojej diety jak największej ilości warzyw i owoców. Tych pierwszych powinniśmy rzecz jasna spożywać więcej. Najlepszym rozwiązaniem będzie spożywanie świeżych warzyw i owoców, ale poza sezonem można także korzystać z mrożonek. Najważniejsza jest różnorodność. Na naszych talerzach powinny znaleźć się warzywa pochodzące z różnych grup. Na pewno nie należy unikać warzyw liściastych, bogatych w cenny chlorofil. Warto także sięgać po kiszonki. Kiszone ogórki czy kapusta kwaszona to produkty, które zatroszczą się o stan naszej mikroflory jelitowej. Sprzyjają więc zwiększeniu naturalnej odporności organizmu. Wskazane jest także sięganie po pomidory, paprykę, a także po bogate w witaminę C ziemniaki. Wybierajmy więc różnorodne warzywa, które nam smakują. Wówczas nie będziemy mieć trudności z regularnym ich spożywaniem. Dobrze byłoby także zadbać o to, aby w diecie znalazły się produkty pełnoziarniste, bogate w minerały i witaminy. Wreszcie, trzeba odpowiednio nawodnić swój organizm. Doskonale byłoby więc sięgać po wodę mineralną, a także po zioła, takie jak chociażby rumianek lekarski czy czystek. Pomogą one skutecznie oczyścić organizm z nagromadzonych w nim toksyn. Posiadają także właściwości przeciwzapalne i uspokajające. Efekty zdrowej diety nie pojawią się jednak od razu. Zauważymy je dopiero po kilku tygodniach.


SłonecznePole – producent kwaszonek
62-800 Kalisz
St. Wyspiańskiego 37
Tel/Fax: +48 62 7512027
www.slonecznepole.com.pl


 

Podobał ci się ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę

Ocena czytelników: 5 / 5. Ilość ocen: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu, może będziesz pierwszy?