Szukasz miejskiego roweru? Wybierz rower cruiser!

Szukasz miejskiego roweru? Wybierz rower cruiser!

4 sierpnia 2022 0 By Kolekcjoner
5
(1)

 

 

Wiele osób poszukujących nowego roweru ostatecznie decyduje się na rower typu cruiser. Czym charakteryzują się te stylowe modele? Mamy nadzieję, że po lekturze naszego artykułu ty też zdecydujesz się na taki zakup!

Naprawdę trudno jest wyczerpać temat zalet wynikających z regularnej jazdy rowerem. W wielu polskich miastach widać ich coraz więcej. Jeśli jesteś mieszkańcem dużego miasta i zastanawiasz się nad zakupem roweru, to zapewne kierujesz się którymś z poniższych powodów. Po pierwsze regularne korzystanie z roweru jest po prostu zdrowe. Człowiek jest stworzony do codziennej aktywności fizycznej. Jazda rowerem zapewnia taką lekką i umiarkowaną aktywność, która sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej, poprawia krążenie, a także zapewnia dobre dotlenienie całego organizmu. Dla innych główną zaletą regularnego korzystania z roweru są aspekty finansowe. Większość aktywnych zawodowo osób musi do pracy przebyć jakąś drogę. Korzystanie z samochodu lub jakiegokolwiek środka komunikacji publicznej zawsze wiąże się z jakimiś kosztami. Natomiast jazda rowerem jest całkowicie darmowa. Wziąwszy pod uwagę fakt, że pracując w pełnym wymiarze, dojeżdża się do miejsca pracy co najmniej 20 dni w miesiącu, generowane oszczędności mogą być naprawdę znaczące. Oczywiście im dalsza odległość do miejsca pracy, tym i oszczędności są większe. Wiele osób mieszkających w większych miastach decyduje się na codzienne dojeżdżanie rowerem ze względu na powszechne drogowe korki. W godzinach szczytu niejednokrotnie okazuje się, że rowerem można się przemieszczać dużo szybciej niż samochodem. 

Rowery miejskie w stylu Cruiser

Na ulicach coraz częściej można zauważyć charakterystyczne rowery miejskie z grubą ramą, szerokimi bonelowymi oponami oraz miękkim, szerokim skórzanym siodełkiem. Jeśli widziałeś taki na własne oczy, to wiedz, że miałeś okazję widzieć rower w stylu Cruiser. Są to coraz bardziej popularne modele rowerów miejskich wyglądem nawiązujących do stylizacji dawnych amerykańskich motocykli. Oprócz wymienionych wyżej  cech, rowery cruiser charakteryzują się także dużymi okrągłymi reflektorami, wysoko osadzoną kierownicą a także bogatym dodatkowym osprzętem. Wszystkie te aspekty sprawiają, że rowery Cruiser są bardzo wygodne w użytkowaniu. Dlatego znakomicie nadają się do jazdy po mieście – szczególnie, gdy dojeżdżając codziennie do pracy jesteśmy ubrani w bardziej eleganckie stroje. Jadąc rowerem cruiser siedzimy wyprostowani, a siodełko wyposażone jest w miękkie sprężynowe amortyzatory – elementy te chronią kręgosłup przed niepotrzebnymi napięciami oraz uszkodzeniami. 

Rower Cruiser

Rower Cruiser Royalbi

Na stronie internetowej producenta rowerów Cruiser Royalbi można znaleźć popularny już od kilku lat konfigurator, który pozwala na samodzielne stworzenie swojego wymarzonego roweru. Możliwy jest indywidualny dobór nawet najdrobniejszych elementów, takie jak reflektory czy kolory opon. Firma Royalbi to jeden z nielicznych polskich producentów stylowych rowerów miejskich. Odwiedzając stronę internetową Royalbi.pl możesz dokonać zakupu bezpośrednio od polskiego producenta. 

Rower Cruiser Royalbi

Rower Cruiser Royalbi

Podobał ci się ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę

Ocena czytelników: 5 / 5. Ilość ocen: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu, może będziesz pierwszy?