Aluminiowe systemy zadaszeń

Aluminiowe systemy zadaszeń

15 września 2021 0 By Kolekcjoner
4.7
(3)

Zastanawiasz się nad instalacją zadaszenia nad tarasem? Serdecznie zapraszamy do lektury artykułu, w którym analizujemy temat zalet zadaszeń tarasów wykonanych z aluminium.

Każdy, kto lubi relaks na świeżym powietrzu ceni zadaszenie tarasu. Umożliwia ono korzystanie z takiej przestrzeni także podczas brzydkiej pogodowej aury – także wtedy, gdy pojawia się ulewny deszcz. Niektórzy nawet korzystają z odpoczynku na dworze szczególnie w trakcie wiosennych czy letnich ulew. Ale zadaszenie oczywiście może chronić nie tylko przed najrozmaitszymi opadami atmosferycznymi, ale także przed promieniami ultrafioletowymi. Matowe tafle wykonane z poliwęglanu mogą również chronić przed intensywnymi promieniami słonecznymi.

Aluminiowe zadaszenia tarasów w Krakowie
Może wielu z nas aluminium może zdawać się bardzo nietrwałym i delikatnym materiałem. To prawda, że, czyste aluminium jest metalem dość plastycznym, niemniej domieszkowane prawidłowo dobranymi innymi związkami nabiera całkowicie odmiennych, bardzo pożądanych właściwości. Projektowane obecnie związki aluminium wykorzystywane w budownictwie są nie tylko bardzo lekkie, lecz także zadziwiająco sztywne i solidne. Cechy te sprawiają, że w projektowaniu nowoczesnych konstrukcji dość często wykorzystuje się rozmaite stopy tego metalu.

W odróżnieniu od stali aluminium nie rdzewieje pod wpływem wilgoci. Z tego względu instalacje tego typu nie wymagają tak częstej konserwacji. Aluminiowe systemy zadaszeń cieszą oczy stylowym, schludnym wyglądem wiele lat. Oczywiście w przypadku chęci wzmocnienia stelażu ze względu na występujące wyjątkowo duże obciążenia, wewnątrz profili montuje się wkładki ze stali.

Zadaszenie tarasu Aluboss

Zadaszenie tarasu Aluboss, źródło: https://aluboss.pl/zadaszenia-tarasow-krakow

Kraków to wielkie miasto, w którym nieustannie rozwija się budownictwo jednorodzinne. Wielu inwestorów poszukuje sprawdzonej firmy wykonującej gustowne i solidne zadaszenia tarasów. Serdecznie zapraszamy z marką Aluboss, projektującą zadaszenia na indywidualne zamówienie.

A poniżej jako ciekawostkę publikujemy film ukazujący jak może wyglądać proces produkcji aluminiowych profili.

Podobał ci się ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę

Ocena czytelników: 4.7 / 5. Ilość ocen: 3

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu, może będziesz pierwszy?