Jaką bramę wjazdową wybrać?

Jaką bramę wjazdową wybrać?

12 maja 2021 0 By Kolekcjoner
5
(1)

W Polsce wokół domów jednorodzinnych na ogół buduje się ogrodzenia, które zapewniają bezpieczeństwo i prywatność domowników. Budując ogrodzenie najczęściej należy także podjąć decyzję o tym jaką bramą wjazdową wybrać.

Brama wjazdowa jak i zresztą całe ogrodzenie wokół domu stanowi wizytówkę, reprezentacyjną część całej posesji. Jaki rodzaj bramy wjazdowej najlepiej jest wybrać? W niniejszym artykule pokrótce przedstawiamy rodzaje bram wjazdowych.

Brama automatyczna czy ręczna?

Pod względem budowy oba typy bram wjazdowych praktycznie niczym się od siebie nie różnią. Brama z zamontowaną odpowiednią instalacją elektryczną jest po prostu bardzo komfortowa, ponieważ można nią sterować za pomocą pilota. Bramę automatyczną możemy otwierać i zamykać bez wychodzenia z samochodu, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem zwłaszcza, gdy na dworze panują niskie temperatury lub po prostu pada deszcz lub śnieg. Jeśli jesteśmy posiadaczami garażu, do którego można przejść bezpośrednio z wnętrza mieszkania bez wychodzenia na zewnątrz budynku, to dzięki bramie automatycznej możemy wyjechać z posesji np. do pracy, hipermarketu lub galerii handlowej bez zakładania grubego niewygodnego obuwia oraz odzieży. Jeśli w miejscu pracy również dysponujemy miejscem parkingowym wewnątrz budynku (np. parking podziemny zamykany szlabanem), to w codziennym życiu możemy praktycznie wcale nie odczuwać utrudnień związanych z niesprzyjającą aurą – mogą to być nie tylko niskie temperatury, czy uciążliwe opady, ale także męczące intensywne letnie upały.

Automatyczna brama wjazdowa – na co zwrócić uwagę?

Wybierając bramę wjazdową warto nie kierować się jedynie jej ceną. Jako ważne kryterium warto uwzględnić także jakość i grubość stali, rodzaj powłoki oraz solidność elektronicznych podzespołów, przewodów i czujników. Biorąc pod uwagę te ostanie warto pamiętać, że automatyczna brama wjazdowa powinna być także wyposażona w różne czujniki zapewniające bezpieczeństwo. Mogą to być sensory wykrywające ruch pomiędzy słupami bramy podczas jej pracy (czujnik zatrzymujący pracę bramy w razie ryzyka uszkodzenia auta lub wyrządzenia szkody przechodzącym ludziom lub zwierzętom). Co ciekawe wysokiej jakości brama wjazdowa może także podwyższać bezpieczeństwo poprzez zamontowane sensory wykrywające próby nieautoryzowanego jej otwarcia lub wręcz włamania.

Rodzaje automatycznych bram wjazdowych

Do najczęściej stosowanych bram należą bramy przesuwne oraz bramy dwuskrzydłowe. Od czego zależy wybór typu tego urządzenia? Brama przesuwna znakomicie sprawdza się na niewielkich posesjach ze względu na niewielką przestrzeń, którą zajmuje. Podczas jej otwierania skrzydło bramy przesuwa się wzdłuż wewnętrznej strony ogrodzenia. Z drugiej strony osoby, które dysponują wąską działką, zmuszeni są zainwestować w bramę jedno lub dwuskrzydłową. Bramy dwuskrzydłowe wyglądają bardzo reprezentacyjnie, ale niestety nie mogą być zastosowane na działkach, o dużym nachyleniu. W przeciwieństwie do bram przesuwnych bramy skrzydłowe wymagają także dużo większej przestrzeni roboczej, co oznacza np. potrzebę starannego jej odśnieżania jeśli ma ona pracować bezawaryjnie.

Automatyczne bramy wjazdowe Kormas

https://kormas.pl/bramy-automatyczne.php

Trzebnica, Wrocław
Oborniki Śląskie
Tel. 669 337 132
E-mail: kontakt@kormas.pl

Podobał ci się ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę

Ocena czytelników: 5 / 5. Ilość ocen: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu, może będziesz pierwszy?