Zainwestuj w zadaszenie z poliwęglanu

Zainwestuj w zadaszenie z poliwęglanu

10 maja 2021 0 By Kolekcjoner
5
(1)

Wiosna to okres, w którym pragniemy spędzać czas na wolnym powietrzu. Wielu właścicieli domów jednorodzinnych właśnie w tym okresie postanawia rozbudować swój taras lub balkon o eleganckie zadaszenie. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat zadaszeń z poliwęglanu.

Zadaszenie tarasu umożliwia relaks, odpoczynek na tarasie niezależnie od pogody panującej na dworze. Spędzanie czasu wspólnie z najbliższą rodziną lub przyjaciółmi to wspaniały sposób na ciepłe majowe wieczory. Oczywiście najlepszą opcją jest zaplanowanie usytuowania i budowy tarasu jeszcze na etapie projektowania całego domu. Z drugiej strony bardzo wielu posiadaczy już wybudowanych domów na budowę zadaszenia tarasu decyduje się niezależnie od budowy całego domu. Z czego wykonuje się zadaszenia? W zależności od potrzeb można je wykonać drewna, szkła, płyt poliwęglanowych, a nawet blachy (chociaż to najgorsze rozwiązanie, bo blacha pod wpływem promieni słonecznych mocno się nagrzewa). Co raz popularniejsze w naszym kraju stają się zadaszenia z poliwęglanu.

Zalety dachów poliwęglanowych

Poliwęglan jest wyjątkowym, niezwykle często wykorzystywanym w budownictwie tworzywem. Materiał ten opracowano wychodząc naprzeciw potrzebom stworzenia przezroczystych ścianek charakteryzujących się dużo lepszymi parametrami wytrzymałościowymi niż szkło. I faktycznie poliwęglan jest nawet 300 – krotnie odporniejszy na uderzenia w porównaniu z tradycyjnym szkłem. Jednocześnie jest on dużo bardzo lekki, co ma ogromne znaczenie w tworzeniu zadaszeń o dużej powierzchni. Każdy, kto pracował przy montażu płyt poliwęglanowych ceni sobie także łatwość jego obróbki. A zatem zadaszenie z poliwęglanu na tarasie jest niezwykle wytrzymałe i lekkie, dzięki czemu do jego konstrukcji można wykorzystać aluminium. Dlaczego aluminium jest dobrym materiałem do budowy konstrukcji zadaszenia tarasu? Otóż jest to metal, który nie rdzewieje pod wpływem wody. Dlatego zadaszenia wykonane z połączenia poliwęglanu i aluminium należą do niezwykle trwałych, ich eleganckim designem można cieszyć się na prawdę przez wiele lat w niezmienionej formie.

Zadaszenia poliwęglanowe – zastosowanie

Oczywiście zadaszenia z poliwęglanu stosuje się nie tylko w odniesieniu do przydomowych tarasów. Poliwęglan lity znakomicie nadaje się także jako pokrycie ogrodowych altan, garaży, balkonów czy zimowych ogrodów. Ze względu na łatwość montażu – przy odrobinie umiejętności manualnych – płyty poliwęglanowe bez problemu można zamontować samemu.

Zadaszenie z poliwęglanu nad tarasem

Zadaszenie z poliwęglanu nad tarasem, Aluboss

Zadaszenie nad wejściem do podwpiwniczenia

Zadaszenie nad wejściem do podwpiwniczenia, Aluboss

Aluminiowe zadaszenie w restauracji, Aluboss.

Aluminiowe zadaszenie w restauracji, Aluboss.

 

Aluboss – zadaszenia ze szkła oraz poliwęglanu Wrocław
ul. Sowia 2/ 39,
59-300 Lubin
ADRES E-MAIL
biuro@aluboss.pl
serwis@aluboss.pl
dzialhandlowy@aluboss.pl

Podobał ci się ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę

Ocena czytelników: 5 / 5. Ilość ocen: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu, może będziesz pierwszy?