Technika Grzewcza XXI wieku

Technika Grzewcza XXI wieku

20 czerwca 2018 Off By Kolekcjoner
4.7
(3)

Jak w rozmaitych innych płaszczyznach życia tak i w hydraulice mamy do czynienia z różnymi trendami, utrzymującymi się latami, a nawet dziesięcioleciami. Tyle, że w hydraulice popularność pewnych metod w realizowanych inwestycjach jest inspirowana np. obowiązującymi przepisami budowlanymi lub sytuacją na światowych rynkach paliw .

Myśląc nad aktualnymi kierunkami w ogrzewnictwie, na pewno dobrze będzie wiedzieć, że inne rozwiązania będą stosowane w miejscach, gdzie dostępne są instalacje gazowe, a inne w terenach wiejskich, gdzie z drugiej strony często mamy do zagospodarowania dodatkową powierzchnię wokół domu. Jeżeli jest dostępna instalacja gazowa, to niewątpliwym faworytem są gazowe kotły kondensacyjne. Z zastosowanym dodatkowym sterownikiem zapewniają one nie tylko znakomity komfort użytkowania instalacji grzewczych, ale także zapewniają dość optymalne ogrzewanie domu. Tego typu kotły są chętnie stosowane także z uwagi na optymalne wymagania dotyczące montażu w kuchni bądź łazience.

Moda na OZE

Da się dostrzec, że sporo inwestorów, jeśli tylko dysponuje niezbędnymi funduszami, dość chętnie w budowie domu montuje elementy umożliwiające korzystanie z ekologicznych źródeł energii. Do najchętniej stosowanych tego rodzaju urządzeń, niewątpliwie można zaliczyć systemy solarne, które w zależności od uwzględnionej technologii mogą nie tylko przygotować wodę użytkową, ale dodatkowo wesprzeć instalację co także zimą.

Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie pompy cieplne. Jednak ze względu na dość duży koszt kupna i instalacji, rozwiązania te są stosowane w naszych domach jednorodzinnych rzadziej. Pompa ciepła pozwala na korzystanie w budynku z energii skumulowanej w ziemi, wodzie czy powietrzu dookoła budynku. W zależności od rodzaju zastosowanej pompy , możemy ją zastosować nawet jako podstawowe źródło ogrzewaniaw budynku.

Piece na drewno i węgiel

Należy potwierdzić, że w naszym kraju w dalszym ciągu dominują piece na drewno lub węgiel. Przyczynia się do tego relatywnie niski koszt zakupu i używania urządzenia. Oczywiście najchętniej stosowane są one w rejonach, w których nie ma dostępu do transferu gazu ziemnego. Należy jednocześnie zauważyć, że z uwagi na niedawny raban wokół smogu, możemy się spodziewać sporych uwarunkowań w zakresie korzystania z pieców na paliwa stałe.

Dlaczego kotły od Bosch?

Kupując kocioł ogrzewania do swojego domu, zapewne nie wiesz na jakiej marki model kotła się skusić? Może szukać spośród najtańszych modeli w sklepach? A może z tych kosztowniejszych, ekskluzywnych? Na prawdę wiele ludzi decyduje się na montaż pieca Buderus. Z jakich powodów. Do niezaprzeczalnych, istotnych mocnych stron kotłów grzewczych marki Buderus należy relatywnie niewielka cena zakupu jak na tak zaawansowane i solidne urządzenia. Typowy naścienny kocioł kondensacyjny dostaniemy w sklepach już za mniej niż 4 tys. PLN. Oczywiście sporo tańsze są standardowe gazowe piece wiszące z otwartą komorą spalania.

Zaawansowane technologie, wysoka sprawność

W/w marka od stuleci dominuje w opracowywaniu coraz to nowych rozwiązań konstrukcyjnych. Montując piec CO na pewno warto zorientować się w ofertach części zamiennych. Co należałoby zauważyć, w ofercie nawet gdy dany model pieca zostanie usunięty z produkcji i sprzedaży, jeszcze przez długi czas będą dostępne do niego oryginalne części serwisowy.

Podobał ci się ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę

Ocena czytelników: 4.7 / 5. Ilość ocen: 3

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu, może będziesz pierwszy?