Ania Dąbrowska – Ktoś Inny – w Krakowie

7 maja 2023 0 By Kolekcjoner
5
(1)

W Krakowie odbył się koncert Ani Dąbrowskiej w ramach trasy Ktoś Inny. 

 

Ania Dąbrowska, właściwie Anna Monika Dąbrowska, to polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, urodzona 7 stycznia 1981 roku w Chełmie. Zyskała popularność jako solistka, ale również dzięki współpracy z innymi artystami.

Kariera muzyczna Ani Dąbrowskiej rozpoczęła się na dobre w 2004 roku, kiedy to wzięła udział w telewizyjnym programie „Idol”, gdzie dotarła do finałowej dziesiątki uczestników. Wcześniej studiowała wokalistykę na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz uczestniczyła w różnych warsztatach muzycznych.

 

Debiutancki album Ani Dąbrowskiej, zatytułowany „Samotność po zmierzchu”, ukazał się w 2004 roku i zdobył dużą popularność w Polsce, przynosząc jej pierwsze sukcesy. Album zawierał takie przeboje jak „Tego chciałam”, „Glory” czy „Inna”.

W kolejnych latach Ania Dąbrowska wydała kolejne albumy, takie jak „Kilka historii na ten sam temat” (2006), „W spodniach czy w sukience?” (2008), „Ania Movie” (2010), „Bawię się świetnie” (2012), „Nieprawda Głośna” (2015) i „Dla naiwnych marzycieli” (2017). Na swoim koncie ma również wiele nagród i wyróżnień, w tym Fryderyki, Złote Dzioby czy Superjedynki.

Ania Dąbrowska jest znana ze swojego ciepłego, emocjonalnego głosu oraz oryginalnych tekstów piosenek, które poruszają tematy miłości, życia codziennego czy wartości. Współpracowała również z innymi artystami, takimi jak Monika Brodka, Artur Rojek, Mietek Szcześniak czy Wojciech Waglewski.

Podobał ci się ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę

Ocena czytelników: 5 / 5. Ilość ocen: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu, może będziesz pierwszy?