Odwiedzamy Sopot zimą!

Odwiedzamy Sopot zimą!

21 stycznia 2019 Off By Kolekcjoner
5
(1)

Częstym kierunkiem obieranym na zimowy urlop jest południe Polski, czyli góry – oczywiście z uwagi na możliwość korzystania z zimowych sportów. Wybór wydaje się oczywisty. A co powiedzieć o Sopocie? Być może niewiele osób myśli o Sopocie jako miejscowości, którą warto odwiedzić w zimie. O ile w lecie Sopot jest oblegany przez turystów, o tyle zimą nie jest tak często wybierany na miejsce spędzenia np. ferii zimowych. Dlaczego warto wziąć pod uwagę Sopot zimą?

Sopot – krótka historia

Sopot to nie tylko restauracje, puby i parawany na plaży. Sopot to piękne miasteczko z bogata historią. Pierwsze wzmianki o tym mieście pochodzą z 1283 roku. Sopot jako kurort zaczął się rozwijać w XIX wieku za sprawą Jerzego Haffnera. Stopniowo Sopot zyskiwał na znaczeniu i stał się miejscem letniego wypoczynku dla wielu tysięcy Polaków i nie tylko. Biorąc pod uwagę historię Sopotu można się spodziewać, że wiele uliczek może zaskoczyć nas zabytkowa architekturą.

Sopot – jod

Już dawno temu zrozumiano, że klimat w Sopocie ma niesamowite właściwości. Mnogość sanatoriów dowodzi, że warto odwiedzić Sopot. Prozdrowotne walory Sopotu można poznać przede wszystkim zimą. Dlaczego? Podczas sztormów i silnego wiatru do atmosfery uwalniają się duże ilości jodu. Jak wiemy jod to pierwiastek niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Ponieważ pogoda zimą sprzyja występowaniu sztormów, dlatego o tej porze roku warto odwiedzić Sopot, aby skorzystać z jodu. Zimą można spotkać tłumy turystów spacerujących wzdłuż plaży lub spędzające czas na molo. Molo wcina się w morze na długość 458 metrów i to właśnie na nim można w szczególny sposób korzystać z jodu – badania dowodzą, że jodu w powietrzu jest dwa razy więcej na molo niż na brzegu morza.

Sprawdź wygodne noclegi http://www.joasia.com.pl/

Atrakcje w Sopocie zimą

Pobyt zdrowotny w Sopocie wcale nie musi oznaczać rezygnacji z zimowych atrakcji. Niedaleko Opery Leśnej znajduje się wyciąg narciarski o długości 286 metrów. Łysa Góra, bo o niej mowa, wznosi się na wysokości 110 metrów n.p.m. i rozciąga się z niej piękny widok na Zatokę Gdańską. W Sopocie można więc poszaleć na nartach, sankach i łyżwach. Szczególne atrakcje przygotowano w związku z tym dla najmłodszych.

Sopot to idealne miejsce do wypoczynku zimą – nie jest zbytnio zatłoczony, można skorzystać z pobytu w Sopocie pod względem zdrowotnym, a dodatkowo dobrze bawić się korzystając ze sportów zimowych. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie wybrać się na ferie zimowe lub krótki urlop może rozważysz naszą propozycję odwiedzenia zimą Sopotu?

Podobał ci się ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę

Ocena czytelników: 5 / 5. Ilość ocen: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu, może będziesz pierwszy?