Profesjonalna firma sprzątająca. Czym się kierować przy wyborze?

Profesjonalna firma sprzątająca. Czym się kierować przy wyborze?

21 stycznia 2019 Off By Kolekcjoner
4
(1)

Wybieramy firmę sprzątającą…

Obecnie rynek jest bardzo bogaty w usługi sprzątające, a to dlatego, że coraz osób prywatnych oraz firm korzysta z tego typu usług. Z racji tego, że firm sprzątających jest coraz więcej warto wiedzieć na co zwracać uwagę przy wyborze.

Po pierwsze: dobre opinie klientów

Zadowoleni klienci z usług wystawiają dobre opinie, a co za tym idzie firma może pochwalić się pozytywnymi rekomendacjami. W Internecie jest dużo serwisów, gdzie można poczytać opinie byłych klientów danej firmy. Dzięki temu będziemy wiedzieć czy warto skorzystać z tychże usług. Można też popytać wśród bliskich czy mają namiary na kogoś rzetelnego i wartego zaufania.

Po drugie: ubezpieczenia i certyfikaty

Rzadko się o tym mówi, a jest to bardzo ważna rzecz. Przy rozpoczęciu współpracy z konkretną firmą warto zweryfikować czy posiada ona ubezpieczenie OC. Chodzi tutaj o ubezpieczenie, w przypadku kiedy firma dokona ewentualnych szkód. Jest to niezmiernie istotne w przypadku, gdy mamy drogie sprzęty w domu/firmie.

Certyfikaty też świadczą o tym czy dana firma jest profesjonalna. Szczególnie ważnym certyfikatem jest “Gwarant Czystości i Higieny”, który wydaje Polska Izba Gospodarcza Czystości.

Po trzecie: sprzęt firmy

Porządna firma sprzątająca ma profesjonalny sprzęt. Nie wystarcza podstawowe rzeczy, takie jak: mop, odkurzacz i zwykłe środki czystości. Do specjalistycznych sprzętów zaliczamy, między innymi: odkurzacze piorące, sprzęty do czyszczenia dywanów czy tapicerki w zależności od oferowanych usług.

Sprzątanie

Sprzątanie, firma Uniprof

 

Po czwarte: środki czystości

Środki czystości powinny być certyfikowane, bezpieczne i skuteczne. Firmy powinny zaopatrywać się w specjalistycznych hurtowniach. Od tego nie zależy tylko efekt końcowy czyszczenia, ale też na konserwację czyszczonych miejsc.

Po piąte: oferowane usługi

Zapoznajmy się z pełną ofertą firmy sprzątającej. Często się zdarza tak, że dana firma oprócz standardowego sprzątania oferuje pranie dywanów, pranie tapicerek, czyszczenie auta wewnątrz, porządkowanie pomieszczeń gospodarczych, mycie okien oraz porządkowanie mieszkań i domów po remoncie lub budowie. To jest dość istotne, jeśli planujemy z firmą nawiązać dłuższą współpracę, a chcemy zaufać jednej firmie, a nie kilku.

 

Podobał ci się ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę

Ocena czytelników: 4 / 5. Ilość ocen: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu, może będziesz pierwszy?