Jak kupić dobrej jakości materac?

Jak kupić dobrej jakości materac?

21 grudnia 2018 1 By Kolekcjoner
5
(2)

Być może zastanawiając się nad tym jak można by poprawić jakość snu doszedłeś do wniosku, że znakomitą opcją będzie zamówienie nowego materaca. W wielu wypadkach faktycznie wymiana materaca jest znakomitym rozwiązaniem.

Często sam fakt wymiany materaca na nowy nie kończy sprawy. Nie chcielibyśmy wpaść pod przysłowiową rynnę. Jeżeli już kupować nowy produkt, to niewątpliwie należałoby się gruntownie zastanowić nad tym jaki materac kupić, by zauważyć znaczącą różnicę. A zatem przyjrzyjmy się pokrótce nad tym na co trzeba zwracać uwagę kupując materac. Rzecz jasna nie mamy zamiaru tutaj pisać o takich oczywistych kwestiach jak miękkość materacy oraz zapewnienie prawidłowego ułożenia kręgosłupa podczas snu – to jest fundamentalna podstawa.

Materace a certyfikaty
Chciałbyś mieć pewność, że dany materac jest wykonany z neutralnych dla zdrowia substancji? Jeśli tak, to przeczytaj, jakie atesty posiada dany produkt. Warto poszukać informacji o certyfikacie CertiPur, który stoi na straży wysokiej klasy pian. Pianka wykorzystana w materacu oznaczona tym certyfikatem na pewno nie została zanieczyszczona metalami ciężkimi, alergicznymi i co bardzo istotne – rakotwórczymi. Na pewno ważnym certyfikatem jest też Standard 100 Oeko-Tex. Określa on normy dla dopuszczonych do sprzedaży tekstyliów, których włókna nie są zanieczyszczone zabronionymi barwnikami gazowymi, pestycydami i wybielaczami.

 

Poniżej przykładowe materace marki Hilding oraz PerDormire:

 

 

Materac Pasodoble Hilding

Materac Pasodoble Hilding, źródło: https://salonsnu.pl/materace-kieszeniowe/426-materac-pasodoble.html

 

 

Materac Mind Impression PerDormire

Materac Mind Impression PerDormire, źródło: https://salonsnu.pl/materace-termoelastyczne/140-materac-mind-impression.html

Topowe marki materacy
Jeśli sprawa finansów nie jest dla ciebie wielkim problemem, to niewątpliwie warto zainteresować się materacami możliwie wysokiej jakości. Projektanci materacy od lat prowadzą wnikliwe testy i badania, by tworzyć materiały piankowe, które będą spełniać najwyższe standardy. Niewątpliwie warto zainteresować się materacami marki Tempur, które są wyprodukowane w oparciu o nowoczesną piankę ze strukturą komórkową otwartą. Tak zwane materace \`oddychające\` zapewniają przepływ cyrkulację powietrza między ciałem, a materacem, dlatego podczas snu zapewniona jest optymalna temperatura i wilgotność. Dzięki wykorzystaniu opracowanego przez Nasa materiału materace Tempur gwarantują znakomitej klasy sen.

Szukając materacy wysokiej klasy niewątpliwie dobrze jest zainteresować markami Koło, Hilding oraz PerDormire. Producenci ci w niektórych seriach materacy wykorzystali opracowaną także przez Nasa technologię PCM ( Phase Materials Change) – materiał składa się z milionów mikroskopijnych kapsułek utrzymuje podczas snu optymalny dla ciała śpiącego mikroklimat. O więcej wiadomości z tego zakresu warto zapytać pracowników w markowych sklepach z materacami.

Podobał ci się ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę

Ocena czytelników: 5 / 5. Ilość ocen: 2

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu, może będziesz pierwszy?