Dlaczego auto w gazie ma sens?

Dlaczego auto w gazie ma sens?

1 grudnia 2018 Off By Kolekcjoner
5
(1)

Jesteś zadowolonym właścicielem samochodu i analizujesz, w jaki sposób można zoptymalizować koszty podróżowania? Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z wpisem dotyczącym instalacji lpg.

Dużo osób posiadających samochód na benzynę przewiduje wdrożenie instalacji lpg. Kwestia jest bardzo prosta – po prostu jeżdżenie na gaz jest ekonomiczniejsze. Przy nowych instalacjach lpg, pojazdy nie spalają więcej litrów gazu niż paliwa. A gaz jest sporo tańszy niż typowe materiały opałowe. W ten sposób szybko można wygenerować spore zyski w poruszaniu się samochodzikiem. Oczywiście nim montaż auto-gazu się opłaci, musi minąć trochę czasu.

Nietrudno się domyśleć, że im więcej korzystamy z samochodu, tym prędzej się zwróci wydatek w LPG. Najchętniej zatem lpg będzie montowany przez różnych przedstawicieli handlowych, czy dyrektorów hurtowni, którzy na prawdę dużo czasu służbowego poświęcają na przemieszczanie się od jednego miejsca do kolejnego. Na pewno LPG jest dobrą sprawą dla osób zapominających zatankować auto a rezerwie– w wypadku gdy wyczerpią się zapasy gazu, zawsze pozostaje inne paliwo.

Gaz w aucie – na co uważać?
Zastanawiając się nad montażem instalacji w aucie na pewno warto zastanowić się nad potencjalnymi trudnościami w eksploatacji lgp. Na pewno warto mieć świadomość, że gaz potrzebujemy gdzieś magazynować – zazwyczaj pojemnik z gazem montuje się w bagażniku – należy zatem się liczyć z faktem, że w środku zmniejszy się przestrzeń przeznaczone na bagaże. Niezłą opcją w takim przypadku może być montaż butli z gazem w miejscu przeznaczonym w bagażniku na koło dojazdowe. Prawo polskie nie nakazuje obecnie przewożenia ze sobą tego typu osprzętu. Zamiast można zakupić uszczelniacz opon . Koszt zakupu takiego sprzętu jest stosunkowo niewielki, natomiast nie zabieramy przestrzeni w aucie. Może to mieć znaczenie szczególnie w niewielkich samochodach.

Auto gaz nie w każdym aucie
Producenci samochodów benzynowych na ogół nie uwzględniają wykorzystywania w nim gazu. Dlatego należy liczyć się z tym, że z czasem mogą wystąpić pewne usterki wynikające z spalania opału innego typu niż to zaplanował inżynier projektujący dany silnik. Spalanie lpg następuje w wyższej temperaturze, przez co różne części składowe silnika mogą po jakimś czasie ulec zniszczeniu. Aby spalać mieszankę gazową potrzebujemy większej iskry niż to jest w przypadku silników na benzynę, dlatego zapewne razem z montażem instalacji lpg niezbędne okaże się dokupienie mocniejszego akumulatora.

Rzecz jasna ekonomiczność korzystania z samochodu na gaz zależy dodatkowo od typu uwzględnionej instalacji a także sposobu jej montażu. Dlatego warto zatrudnić taką firmę, której będziemy pewni pod względem biegłości i rzetelności w niniejszym zakresie. Ponieważ nie w każdym samochodzie gaz sprawdzi się tak samo skutecznie, warto uwzględniać tą kwestię jeszcze podczas wyboru samochodu, w którym będziemy chcieli zainstalować instalację gazową.

Podobał ci się ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę

Ocena czytelników: 5 / 5. Ilość ocen: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu, może będziesz pierwszy?