Dlaczego gotowe projekty domów?

Dlaczego gotowe projekty domów?

19 listopada 2018 Off By Kolekcjoner
4.5
(2)

Często inwestorzy decydują się nabyć gotowy projekt domu. Dlaczego? Szukanie wśród gotowych projektów daje możliwość zdefiniować osobiste skłonności i marzenia. Stres związany ze sporządzeniem indywidualnego projektu często jest efektem niewystarczająco sprecyzowanych koncepcji realizacji. Jednak decydując się na typowy projekt również warto być czujnym i zwrócić uwagę na niektóre szczegóły.

Projekt to nie wszystko
Chociaż projektanci przestrzegają wszystkich wymogów budowlanych i chcą, aby inwestorzy z różnych stron Polski mieli sposobność wykorzystać ich projekty, to na wiele rzeczy może nie zezwolić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Na przykład na niektórych terenach wymagany jest dach dwuspadowy o określonym kącie nachylenia. Decydując się na projekt należy koniecznie wziąć to pod uwagę. Podobne utrudnienia mogą dotyczyć wysokości budynku, jego odległości od ogrodzenia itd.

Jak dobrze wybrać projekt domu?
Przeglądając konkretny projekt musisz wyobrazić sobie, jak będzie się w nim żyło na co dzień? Czy konkretne rozwiązania zastosowane w domu są dostosowane do Waszych potrzeb? Na przykład: Gdzie zaplanowano wejście do garażu: w domu, na zewnątrz, czy w kotłowni? Czy oprócz pomieszczenia gospodarczego jest miejsce na kotłownię? Czy do kotłowni można się dostać z zewnątrz, tak aby bez trudu wnieść do niej opał? Czy projekt umożliwia składowanie opału? Jak wyglądają schody? Czy kuchnia będzie odpowiednio duża A co z korytarzami – zobacz czy nie okażą się za wąskie, czy otworzenie jednych drzwi nie powoduje niemożności otworzenia sąsiednich? Jakie jest rozmieszczenie pokoi, czy umożliwi rodzinie spędzanie czasu razem?

To tylko wybrane szczegóły istotne, by życie w domu było przyjemne. Poniżej przedstawiamy przykładowy rzut parteru domu, który spełnia wszystkie kryteria.

Podobał ci się ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę

Ocena czytelników: 4.5 / 5. Ilość ocen: 2

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu, może będziesz pierwszy?