Jakie korzyści daje współpraca z dobrym biurem rachunkowym?

Jakie korzyści daje współpraca z dobrym biurem rachunkowym?

6 marca 2019 Off By Kolekcjoner
5
(1)

Zapewne każdy przedsiębiorca zastanawia się czy lepiej samodzielnie podjąć się prowadzenia księgowości czy zlecić obowiązkowe czynności komuś, kto się na tym zna?

Należy wiedzieć, że prowadzenie księgowości wymaga dość dużej wiedzy i łatwo jest popełnić błąd.

Samodzielne prowadzenie księgowości

Samodzielne prowadzenie księgowości wiąże się z byciem na bieżąco z przepisania. Do obowiązków przedsiębiorcy należy: prowadzenie KPiR, prowadzenie ewidencji księgowych, prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości prawnych i niematerialnych, prowadzenie ewidencji wyposażenia, obliczanie zaliczki na podatek dochodowy i VAT, składanie deklaracji podatkowych, rozliczenia z ZUS, naliczanie list płac, a także prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdu.

Jeśli zdecydujesz się na samodzielne prowadzenie księgowości na pewno zaoszczędzisz, jednak księgowość musi być prowadzona bezbłędnie, bo konsekwencje błędów mogą nas nieźle obarczyć.

Już na samym początku prowadzenia działalności warto się zastanowić nad tym czy damy radę sami prowadzić księgowość. Zobowiązania wobec ZUS i Urzędu Skarbowego są bardzo ważne i obowiązkowe, dlatego powinniśmy to dokładnie przemyśleć.

Gotówka

Wybór biura rachunkowego

Jeśli zdecydujemy się na współpracę z biurem rachunkowym popytajmy wśród znajomych i rodziny czy mają kogoś godnego polecenia. Zainteresujmy się czy dana firma ma ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, od kiedy działa i jakie ma rekomendacje.

Bardzo istotną kwestią jest to, aby biuro rachunkowe brało odpowiedzialność za ewentualne błędy. Przedsiębiorca wtedy nie musi się niczym martwić.

 

 

Biuro rachunkowe Wieluń
Ożarów 231B
98-345 Mokrsko

 

 

Dodatkowo biura rachunkowe często oferują specjalne usługi, takie jak: reprezentacja przedsiębiorcy przez ZUS i US. W ostatnich czasach popularna jest księgowość online, do której właściciel firmy ma dostęp 24h i może sprawdzić sobie poczynania biura, z którym współpracuje.

Przed podpisaniem umowy dowiedzmy się również jaki jest okres wypowiedzenia. Zazwyczaj jest to miesiąc i powinien być tak zaplanowany, aby przenieść na spokojnie swoją księgowość w inne miejsce.

Usługi związane z biurem rachunkowym wiążą się z dodatkowymi kosztami. Jednak bezpieczeństwo i spokój są o wiele ważniejsze dla przedsiębiorcy niż stosunkowo niewielki wydatek.

Podobał ci się ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę

Ocena czytelników: 5 / 5. Ilość ocen: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu, może będziesz pierwszy?