Korzystaj z odnawialnych źródeł energii!

Korzystaj z odnawialnych źródeł energii!

3 czerwca 2018 Off By Kolekcjoner
4.5
(2)

Od dawna wiadome jest, że w otaczającej nas przyrodzie zgromadzone są ogromne zasoby energii. Energia cieplna jest uwięziona w zasadzie we wszystkim co widzimy dokoła nas. Każdemu przecież wiadome jest, że już wieki temu budowano wiatraki czy młyny wykorzystujące siłę wiatru albo energię strumienia wody. Obecnie technika bardzo posunęła się naprzód, a co za tym idzie – potrafimy lepiej wykorzystać siłę przyrody. Na przykład intensywnie rozwija się technologia mająca na celu wykorzystanie energii słonecznej. Słońce każdego dnia dostarcza nam niewyobrażalne ilości energii. Kolektory słoneczne umożliwiają nam pozyskanie tej darmowej energii i wykorzystanie jej do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. W ofercie olbrzymiego koncernu Buderus dostępne są obecnie dwa rodzaje kolektorów słonecznych: płaskie i próżniowe.

Systemy solarne

Kolektory płaskie Buderus zbudowane są w formie płyty metalowej (miedzianej) pokrytej powłoką selektywną, która absorbuje promieniowanie słoneczne. Ciepło odbierane jest przez ciecz solarną, która płynie w systemie rurek miedzianych stykających się z płytą odbierającą ciepło.

Kolektory próżniowe Buderus mają inną budowę. Kolektor próżniowy Zbudowany jest, jak termos, w formie rury o podwójnych ściankach. Z przestrzeni pomiędzy ściankami rury usunięto powietrze. Wewnętrzna rura szklana pokryta jest od środka powłoką selektywną. Dzięki próżni absorber jest bardzo dobrze zaizolowany i może efektywnie odbierać
ciepło nawet zimą. Wewnętrzna rura styka się z cylindrem blaszanym odbierającym ciepło i przekazującym je dalej poprzez u-rurkę w której płynie płyn solarny.

Dla każdego kto projektuje swój nowy dom, i komu ekologia jest miła kolektory słoneczne będą świetnym rozwiązaniem!

Podobał ci się ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę

Ocena czytelników: 4.5 / 5. Ilość ocen: 2

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu, może będziesz pierwszy?