Porady dotyczące czyszczenia dywanów na wiosnę

Porady dotyczące czyszczenia dywanów na wiosnę

6 września 2022 0 By Kolekcjoner
4
(1)
Wiosna to piękna pora roku, ale może być też brudna. Dzieje się tak dlatego, że brud i inne zanieczyszczenia gromadzą się w trakcie zimy dzięki nawykom hibernacyjnym, mniejszej wentylacji i niższym temperaturom. Na szczęście większość domów jest dość łatwa do utrzymania w czystości na wiosnę. Trzeba tylko wiedzieć, od czego zacząć.Aby pomóc Ci utrzymać swój dom w czystości przez całą wiosnę, oto kilka wspaniałych wskazówek dotyczących sprzątania na wiosnę.

 

Źródło zdjęcia: FreeImages

Jednym z najłatwiejszych sposobów czyszczenia podłóg z twardego drewna i płytek jest odkurzanie ich raz w tygodniu. Usunie to wszelki brud i kurz, utrzymując podłogi w czystości i świetnym wyglądzie. Jeśli masz zwierzęta, powinieneś również odkurzać ich łapy, aby nie przenosiły brudu do reszty domu.Utrzymanie podłóg z twardego drewna i płytek w czystości jest również łatwe. Wystarczy raz w tygodniu przetrzeć je wilgotnym mopem. Jeśli podłoga jest szczególnie brudna, możesz użyć roztworu ciepłej wody i octu. Pomoże to usunąć nadmiar brudu i śladów, a jednocześnie sprawi, że drewno będzie wyglądać jak nowe.

# Wymień swoje żarówki

Jeśli twoje żarówki mają więcej niż rok, czas je wymienić. Wymiana żarówek nie tylko zabezpieczy twój dom przed pożarami elektrycznymi, ale także sprawi, że twoje oprawy oświetleniowe będą wyglądały jak nowe. Dodatkowo, wymiana żarówek pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie.Aby zmienić żarówki, wystarczy odkręcić stare żarówki i wkręcić nowe. Warto zaopatrzyć się w parę rękawiczek, aby uniknąć pozostawiania odcisków palców na oprawach. Kiedy skończysz zmieniać wszystkie żarówki, wyłącz wyłączniki światła i usuń plastikowe osłony z opraw. Dzięki temu cząsteczki kurzu nie będą gromadzić się w oprawach, co może spowodować przedwczesną awarię żarówki.

# Zamiataj, odkurzaj i odkurzaj swój dom regularnie

Regularne zamiatanie podłogi to jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie domu bez kurzu. Odkurzanie domu raz w tygodniu dodaje dodatkowej ochrony, ale ważne jest, aby odkurzać również pomiędzy tymi okresami. Dzięki temu żadne osady kurzu nie będą miały szansy na osadzenie się na powierzchniach, co może prowadzić do astmy i alergii.Odkurzaj również meble, ściany i sufity. Dzięki temu Twój dom będzie znacznie bezpieczniejszy dla osób z alergią i astmą. Kluczowe jest również regularne odkurzanie mebli, ścian i sufitów. Zapobiegnie to zbieraniu się kurzu na powierzchniach, co może prowadzić nie tylko do alergii na kurz, ale także na substancje unoszące się w powietrzu.

# Natychmiast naprawiaj plamy

Kiedykolwiek płynna plama zaschnie na twoich podłogach, ścianach lub meblach, jest duża szansa, że się utrwali. Choć nie oznacza to, że powinieneś unikać czyszczenia przedmiotu w tych miejscach, to oznacza, że powinieneś go natychmiast wyczyścić. Możesz wyczyścić plamy za pomocą odplamiacza na bazie enzymów. Po prostu stosuje odplamiacz do poplamionego obszaru, a następnie szoruje go gąbką lub szmatką. Podąża z czystym suchym ręcznikiem, i wtedy próżnia teren. Jeśli to możliwe, spróbuj wyczyścić przedmiot, który został poplamiony, aby zapobiec przeniesieniu plamy na coś innego.

Mop your flooring frequently

Utrzymanie podłóg w czystości może być trudne, gdy masz dzieci, zwierzęta domowe lub pracę na pełen etat. Na szczęście, czyszczenie podłóg jest łatwe z regularnym harmonogramem mopowania. Po prostu użyj g±bki lub nawet ręcznika do naczyń, aby umyć podłogę. Upewnij się, że używasz ciepłej wody, a nie gorącej, ponieważ pomoże ci to uniknąć poparzenia.Spłucz podłogę czystą wodą, aby usunąć nadmiar mydła. Następnie, wykręć gąbkę lub ręcznik do naczyń i pozostaw do wyschnięcia na stojaku lub w cieniu. Pomoże to utrzymać podłogi w czystości, jednocześnie zmniejszając rachunek za energię.

Wrapping up

Wiosna to świetna pora roku na sprzątanie domu. Sezon przynosi cieplejsze temperatury, dłuższe godziny światła dziennego i szansę na wyczyszczenie domu poza tradycyjnymi dniami sprzątania. Dzięki odpowiednim wskazówkom dotyczącym sprzątania, wiosenne sprzątanie domu nie musi być przykrym obowiązkiem. Dzięki odpowiednim wskazówkom dotyczącym sprzątania, wiosenne sprzątanie może być szybkie i łatwe.

Podobał ci się ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę

Ocena czytelników: 4 / 5. Ilość ocen: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu, może będziesz pierwszy?