Top 6 dzielnic Krakowa, które warto odwiedzić podczas zwiedzania miasta Kraków

Top 6 dzielnic Krakowa, które warto odwiedzić podczas zwiedzania miasta Kraków

4 września 2022 1 By Kolekcjoner
4.5
(2)

Jeśli jesteś kimś, kto uwielbia zwiedzanie miasta, to Kraków będzie Twoim nowym ulubionym miejscem.

Z jego uroczymi brukowanymi drogami, piękną starą architekturą i przyjaznymi mieszkańcami, to miasto jest prawdziwym urokiem. Jeśli jesteś zainteresowany odwiedzeniem Krakowa, ale nie jesteś pewien, gdzie zacząć podczas zwiedzania miasta, sprawdź naszą listę 6 najlepszych dzielnic Krakowa do odwiedzenia podczas wizyty w mieście!

Dzielnice miasta Kraków

Jeśli uwielbiasz zwiedzać i chłonąć atmosferę miasta, to powinieneś spędzić trochę czasu w centralnej dzielnicy Krakowa, znanej jako Nowakowski. W dzielnicy tej znajduje się główny plac miasta, Rynek Starego, gotycki kościół Wniebowzięcia NMP, Rynek Główny, średniowieczna Brama Czajkowska oraz wiele muzeów i galerii. Nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem zwiedzania, będąc w Krakowie musisz odwiedzić Nowakowskiego. Dzielnica ta jest świetnym miejscem do zwiedzania krakowskiej starówki, a także do poznania tradycyjnej atmosfery miasta.

Wzgórze Wawelskie

Wzgórze Wawelskie jest najczęściej odwiedzanym miejscem w mieście. Dzieje się tak dlatego, że na wzgórzu znajduje się jedno z najciekawszych miejsc do odwiedzenia w Krakowie – Zamek Wawelski. Zamek na Wawelu był rezydencją polskiej rodziny królewskiej aż do drugiej połowy XVII wieku, kiedy to miała miejsce wojna polsko-szwedzka. Dziś zamek został przekształcony w muzeum. Jeśli chcesz podziwiać piękne otoczenie zamku i odwiedzić ważne miejsce historyczne, to powinieneś koniecznie odwiedzić Wzgórze Wawelskie.Podczas wizyty na Wzgórzu Wawelskim nie można zapomnieć o zwiedzaniu okolic zamku, w tym pięknej rzeki Wisły, Rynku Głównego i Rynku Starego.

Kazimierz

Kazimierz to dzielnica, w której znajduje się wiele muzeów i galerii sztuki. Wśród muzeów i galerii, które powinieneś odwiedzić na Kazimierzu są Muzeum Historii Żydów Polskich i Muzeum Historii Żydów Polskich. Nawet jeśli nie jesteś zainteresowany muzeami i galeriami sztuki, musisz odwiedzić Kazimierz będąc w Krakowie. To, co czyni tę dzielnicę tak wyjątkową, to niezwykle urokliwa atmosfera, jaką ma do zaoferowania.Jeśli chcesz odkryć żydowskie dziedzictwo miasta i dowiedzieć się więcej o historii Krakowa, nie możesz przegapić wizyty w Muzeum Żydowskim w tej dzielnicy.

Dzielnica Żydowska i Rynek Główny

Jeśli lubisz odkrywać starą architekturę miasta i brukowane uliczki, to koniecznie powinieneś odwiedzić Dzielnicę Żydowską i Rynek Główny. Dzielnica Żydowska jest domem dla wielu synagog i miejsc dziedzictwa żydowskiego, takich jak Dom Miejski, gdzie duża liczba Żydów była w stanie uciec przed nazistowskimi prześladowaniami podczas II wojny światowej.Rynek Główny jest doskonałym miejscem do odwiedzenia w Krakowie, jeśli chcesz doświadczyć pięknego rynku głównego miasta. Ten główny plac jest domem dla wielu historycznych budynków i został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Stary rynek

Rynek  to świetne miejsce do odwiedzenia w Krakowie, jeśli jesteś zainteresowany poznaniem średniowiecznej architektury miasta i jego historycznych budynków. Na tym historycznym placu znajduje się wiele pięknych budynków, w tym Główna Hala Targowa, Ratusz i Kościół Wniebowzięcia NMP. Ponadto, plac jest również znany z organizacji wielu wydarzeń kulturalnych i targów.Obszary Nowakowskiego i WyzwoleniaObszary Nowakowski i Wyzenna znajdują się na północ od Rynku Starego i są pełne uroczych kawiarni i restauracji, co czyni je świetnym miejscem do odwiedzenia w Krakowie. Jeśli chcesz doświadczyć modnej, nowoczesnej atmosfery miasta, to powinieneś odwiedzić te rejony.Szczególnie Nowakowski jest pełen stylowych barów i restauracji, które są świetnym miejscem do odwiedzenia w Krakowie, jeśli chcesz doświadczyć ekscytującego życia nocnego miasta. Z kolei w okolicy Wyzwolenia znajduje się wiele galerii sztuki i muzeów, co sprawia, że jest to świetne miejsce do odwiedzenia w Krakowie.

Jeśli jesteś zainteresowany odwiedzeniem jednego z najpiękniejszych polskich miast, nie będziesz rozczarowany wizytą w Krakowie. To miasto oferuje piękne stare miasto, wspaniałe muzea i galerie sztuki oraz mnóstwo kultury do doświadczenia. Jeśli chcesz doświadczyć uroczej atmosfery Krakowa, ale nie wiesz gdzie zacząć, nasza lista 6 najlepszych krakowskich dzielnic jest świetnym miejscem do rozpoczęcia.

Podobał ci się ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę

Ocena czytelników: 4.5 / 5. Ilość ocen: 2

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu, może będziesz pierwszy?