Tworzywa sztuczne Kraków

Tworzywa sztuczne Kraków

3 sierpnia 2020 Off By Kolekcjoner
5
(6)

W zeszłych dziesięcioleciach w naszym kraju mocno rozwinął się rynek syntetycznych tworzyw. Najróżniejszego typu tworzywa syntetyczne są już bardzo często wykorzystywane w branży budowlanej. Z jakiego powodu?

W różnych gałęziach przemysłu budowlanego cały czas poszukuje się tworzyw, które umożliwiłyby zmniejszyć chociaż trochę koszty inwestycji. Intensywny rozwój technologiczny w ubiegłych wiekach się i na powiększenie światowej produkcji najróżniejszych tworzyw syntetycznych. Jak już nazwa zaleca są to materiały nieistniejące w przyrodzie, a cechujące się szczególnymi, ważnymi dla nas cechami.

Do najczęściej wykorzystywanych w polskim budownictwie należą między innymi: poliamidy, silikony, polisyterny, pcv, polietyleny, poliizobutyleny, polisulfony itd Wszystkie tworzywa tego typu używane w przemyśle budowlanym na ogół wyróżniają się charakterystycznymi parametrami. Są to np: łatwość wytwarzania w znacznych ilościach niewrażliwość na korozję, niewielka waga, gładkość, wytrzymałość na wilgoć, bardzo dobre parametry izolacyjne, higieniczność itp. Tworzywa syntetyczne w budownictwie mają dużo ciekawych zastosowań. Wykorzystuje się je do produkcji między innymi: materiałów izolacyjnych, rur, ram okiennych, fototapet, rynien, paneli podłogowych, systemów przeciwpożarowych, silikonów, pokryć dachowych, przeszkleń, balustrad zewnętrznych, itp…. Na prawdę nawet jeżeli nie są zauważane gołym okiem, to tworzywa syntetyczne mają zastosowanie w zasadzie w każdym sektorze przemysłu budowlanego.


Szeroki wybór tworzyw sztucznych na potrzeby budownictwa oraz reklamy znajdziesz w hurtowni tworzyw sztucznych Techplast.group.


 

Poliwęglan komorowy

Jednym z chętnie wykorzystywanych materiałów jest poliwęglan. Zazwyczaj jest on używany w formie wytrzymałych przezroczystych płyt. Odnosi się go do realizacji rozmaitych zadaszeń oraz pionowych przeszkleń. Odróżnia się od najczęściej używanego szkła nie tylko wagą, ale i odpornością na czynniki mechaniczne. Często polecany jest poliwęglan kanalikowy. Wykorzystywany jest on również do tworzenia elementów reklamowych. Posiadając tak wyjątkowe właściwości wytrzymałościowe poliwęglan jednocześnie jest dość niedrogim i łatwo dostępnym surowcem. Jednocześnie z uwagi na niewielką wagę jest dobry w transporcie.

Poliwęglan komorowy

Poliwęglan komorowy, źródło: techplast.group.

Tworzywo sztuczne PET

Innym często używanym na świecie tworzywem jest tzw. PET. Jest to polimer. Posiada ono naprawdę niezwykle wysokie zastosowanie. Do wielkich wartości tego materiału należą między innymi.: sztywność, niewrażliwość chemiczna, wyjątkowa udarność, możliwość w obróbce, mała chłonność wody, siłę na korozję, wysoka przejrzystość, oraz obojętność fizjologiczna. Tworzywo PET idealnie nadaje się do ponownego przetwarzania. Tafle wyprodukowane z tego wyrobu z powodzeniem są stosowane np. wszędzie , gdzie niezbędna jest izolacja przed czynnikami atmosferycznymi.

Podobał ci się ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę

Ocena czytelników: 5 / 5. Ilość ocen: 6

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu, może będziesz pierwszy?