Przygotuj auto na zimę!

Przygotuj auto na zimę!

30 grudnia 2017 Off By Kolekcjoner

Miesiąc grudzień to bardzo dobry czas na zmianę opon w naszym samochodzie oraz zlecenie rozmaitych drobnych napraw. Pragniemy rzecz jasna dobrze wyszykować nasze auto do okresu zimowego. Na jakie sprawy dobrze jest zwrócić uwagę oddając wóz do warsztatu samochodowego?

Opony zimowe

Na pewno wymieniając opony musimy przejrzeć jakość zakładanych opon zimowych. Jak możemy sprawdzić czy dane opony nadają się jeszcze do stosowania? Mianowicie najczęściej opony posiadają wskaźnik wyeksploatowania. Powinniśmy zwrócić uwagę, czy ten wskaźnik nie jest już osiągnięty. Dobrze jest, gdy głębokość bieżnika w oponie zimowej ma przynajmniej kilka mm.

 

Auto w zimie

Auto w zimie

Na wymianie kół zimowych zdecydowanie nie warto skąpić. Lepiej wymienić cały komplet opon, nie np. dwie. Zastosowanie tylko pary opon zimowych może skutkować poważnymi trudnościami w sytuacji gwałtownego manewrowania. Nie trudno przewidzieć, że może się to skończyć poważnym wypadkiem.

Pamiętaj o akumulatorze!

Ponadto dużo ludzi w sezonie listopada decyduje się na wymianę akumulatora. W niskich temperaturach stary akumulator może ulec uszkodzeniu, co zwłaszcza na jakimś wyjeździe może spowodować niepotrzebne kłopoty z autem. Jeżeli potrzebujecie doświadczonego, serwisu aut, to koniecznie zapraszamy do serwisu autogratis.pl . Jest to znany portal motoryzacyjny, to spora dawka ciekawostek na zagadnienia związane z samochodami.
Znajdziesz tu kontakty do warsztatów motoryzacyjnych wraz z numerem telefonu i godzinami otwarcia, artykuły dotyczące aspektów prawnych związanych z samochodami, oraz pozostałe cenne informacje.