Jaki wybrać toner do drukarki laserowej?

Jaki wybrać toner do drukarki laserowej?

17 grudnia 2020 Off By Kolekcjoner
5
(1)

Wydruk rozmaitych dokumentów jest w wielu gospodarstwach domowych związany z dużymi kosztami. Przykłada się więc dużo uwagi do możliwości optymalizacji wydatków z tym związanych. Podpowiadamy proste sposoby pozwalające obniżyć koszty związane z wydrukiem w firmie.
Sprawa cięcia kosztów związanych z drukowaniem rzecz jasna nie dotyczy tylko firm, każdy właściciel drukarki przecież woli wydawać mniej niż więcej. Dzisiaj przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek w niniejszym zakresie.

Zamówienie drukarki dostosowanej do potrzeb
Pierwszym wydatkiem związanym z drukowaniem jest rzecz jasna zakup odpowiedniej drukarki. Co powinniśmy wziąć pod rozwagę wybierając drukarkę? Do wyboru drukarki warto podejść bardzo pragmatycznie przede wszystkim zastanawiając się nad tym, do czego będzie mi ta drukarka przydatna, jakiego typu materiały mam zamiar? Czy potrzebna jest funkcja wydruku w kolorze? Czy będę wykorzystywał opcje kopiowania dokumentów? Czy będę drukował wysokiej jakości ilustracje? Jak bardzo intensywnie eksploatowana będzie drukarka? W naprawdę wielu przypadkach okazuje się, że optymalny jest zakup prostej drukarki monochromatycznej. Nie warto jest płacić za te funkcje w drukarce, z których nie planujemy korzystać wcale lub prawie wcale. Jeśli nie mamy zamiaru drukować na prawdę wielkich ilości, to warto też brać pod uwagę na wydajność i prędkość drukowania – jeśli korzystamy z drukarki tylko sporadycznie, to czy na prawdę potrzebna jest znakomita, wysoka szybkość drukowania i najwyższa jakość? Warto nabyć drukarkę, która będzie optymalnie dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb.


Potrzebujesz tonerów do drukarek HP? Zapraszamy do skorzystania z oferty:

https://www.4color.pl/pl/c/HP-100-M175a/6846
https://www.4color.pl/pl/c/HP-100-M175nw/6847
https://www.4color.pl/pl_PL/c/HP-CP1025nw/6845


 

Toner do drukarki – oryginał czy zamiennik?
Koszty wydruku w pewnej mierze zależą od cen materiałów eksploatacyjnych. Bardzo często oryginalne wkłady są drogie. Na tak wysoki koszt markowych tonerów do drukarek składa się często koszt bardzo dokładnie przeprowadzanych testów, mających na celu dostarczenie nabywcom skontrolowanego, wysokiej jakości produktu. Rzecz jasna producenci zamienników także wykonują tego typu testy, niemniej na pewno nie w takim szerokim zakresie. Na koszt oryginalnego produktu niewątpliwie składa się także cena za markę. Przeanalizowawszy wszelkie za i przeciw wiele osób decyduje się na kupienie zamiennika, głównie z uwagi właśnie na niższą cenę.
Wiele możemy oszczędzić także uwzględniając proste, praktyczne rozwiązania. Na przykład drukując duże ilości tekstów warto korzystać ze słabszej jakości wydruku. Jeśli drukujemy materiały na własne potrzeby można także korzystać z niższej klasy papieru.

A poniżej krótki film na temat sensowności kupowania zamienników:

Podobał ci się ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę

Ocena czytelników: 5 / 5. Ilość ocen: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu, może będziesz pierwszy?