Schody drewniane Kraków – produkcja i montaż

Schody drewniane Kraków – produkcja i montaż

23 grudnia 2019 Off By Kolekcjoner

Jeśli planujesz montaż schodów w swoim domu lub mieszkaniu w Krakowie to zapewne zastanawiasz się jakiego typu miałyby one być. W tym artykule podpowiadamy co nieco na temat zalet schodów wykonanych z drewna.

Jako wieloletni zakład stolarski Drewdom już od dziesięcioleci specjalizujemy się w montażu Schodów z drewna także w mieście Kraków. Jeżeli potrzebujesz konsultacji telefonicznej, to serdecznie zapraszamy do kontaktu: 604 90 30 47 .

Nasze przykładowe realizacje:

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że drewno jest budulcem praktycznie ponadczasowym. Jest nam jako ludzkości znane od czasów pradawnych. Póki ludzie nie zaczęli agresywnie eksploatować ziemi, drewno było bardzo łatwo dostępnym budulcem – przecież lasy były niemalże wszędzie. Możemy sobie wyobrazić jak wspaniałym budulcem musiało być drewno z kilkuset letnich drzew! Obecnie także drewno jest bardzo popularne chociaż niestety to naprawdę dobrej jakości musi już trochę kosztować. Niemniej nadal ludzie bardzo chętnie je wykorzystują, także do wykonywania schodów przeznaczonych do budynków mieszkalnych. Poniżej prezentujemy wybrane zalety schodów wykonanych z różnej jakości drewna.

Uniwersalność drewna

Ze względu na rozmaite dostępne rodzaje drewna mamy możliwość dostosować go do planowanej aranżacji. Już samo naturalne drewno różni się barwą oraz kształtem słoi. Kolor powierzchni drewna można też dowolnie zmieniać stosując najróżniejszego typu bejce, lakiery a nawet po prostu farby. Dzięki temu drewno znakomicie sprawdzi się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych jak i we wnętrzach tradycyjnych, klasycznych oraz rustykalnych (w tym wypadku pełni główną rolę).

Pięknem drewna jest także możliwość dostosowywania go do innych materiałów budowlanych. Drewno często jest wykorzystywane w połączeniu z betonem oraz stalą. Pięknie prezentują się także schody drewniane w połączeniu ze szkłem (np. w postaci przeszkleń w balustradach).

Trwałość schodów drewnianych

Drewno jest materiałem twardym (oczywiście w zależności od wykorzystanego drzewa) przy jednoczesnym zachowaniu plastyczności i elastyczności. Znakomicie sprawdza się zatem wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z „pracującą” konstrukcją. Jednocześnie drewno jest materiałem bardzo lekkim. Praktycznie same zalety, prawda? 🙂 . Niewątpliwą mocną stronę drewna jako materiału wykończeniowego jest także możliwość dowolnej modyfikacji jego powierzchni. Dobrze zaimpregnowane drewno nawet po kilkudziesięciu lub nawet kilkuset latach można poddać procesowi renowacji powierzchni i w ten sposób nadać mu zupełnie nowy charakter.


Zakład stolarski Drewdom

Schody drewniane Kraków

http://www.drewdom.com.pl/schody-drewniane

ul. Zielona 84
23-400 Biłgoraj
kom: 604 90 30 47

Niniejszy artykuł znaleziono za pomocą haseł: Schody Kraków, Schody Drewniane Kraków, Schody Drewniane Kraków Cennik, Schody z Drewna Kraków, Producent Schodów Kraków.