Moda na systemy solarne

Moda na systemy solarne

29 maja 2018 Off By Kolekcjoner
4
(1)

Mocne wsparcie materialne projektów budowlanych uwzględniających kolektory słoneczne powoduje, iż na temat takich rozwiązań trwa sporo rozmów dotyczących zyskowności, długotrwałości itp. Jednym z bardzo często poruszanych zagadnień, jest kwestia odpowiedniego wyboru modelu kolektorów – płaskie czy próżniowe? Jeśli inwestor kieruje się tylko ceną, najczęściej wybiera płaskie kolektory. Niemniej zdecydowanie najtrafniejszym pod względem praktycznym rozwiązaniem jest inwestycja w próżniowe kolektory słoneczne.

Zalety kolektorów próżniowych

Zasadniczym atutem systemów solarnych próżniowych jest możliwość absorbowania rozproszeni promieni słonecznych i przeobrażanie w ciepło. Wiesz co to znaczy ? Taka instalacja solarna będzie w stanie dostarczać ogrzaną wodę także gdy słońce jest zasłonięte. Kolejnym, bardzo ważnym plusem kolektorów próżniowych jest ich większa wydajność energetyczna względem kolektorów płaskich, a więc będą wskazane w budynkach, gdzie jest bardzo niewiele możliwości co do ich montażu ze względu na powierzchnię. I jeszcze ostatnia kwestia. Ze względu na możliwość absorbowania światła rozproszonego, próżniowe kolektory słoneczne możemy montować nie tylko w optymalnym nachyleniu, dlatego zdecydowanie prościej jest je brać pod uwagę przebudowie instalacji hydraulicznej w już wybudowanym domu.

Korzystając z solarów chronisz środowisko

Korzystając z solarów chronisz środowisko

Ogrzewanie nawet zimą!

Zazwyczaj dużym zaskoczeniem dla laików jest fakt, iż z kolektorów próżniowych można pozyskiwać cwu nawet zimą. Jak to się dzieje, iż przy ujemnej temperaturze zewnętrznej, kolektory próżniowe emitują energię cieplną do systemu grzewczego? Proces ten jest możliwy ze względu na charakterystyczną budowę . Kolektory tego typu składają się z podobnych do termosu rur próżniowych. Tuby te absorbują więc energię słoneczną, i co bardzo istotne nie uwalniają już jej na zewnątrz. Pomysłowe wyjście, nieprawdaż?

Oczywiście płaskie kolektory słoneczne także mają określone zalety. Dlatego w asortymencie większości producentów systemów solarnych znajdziemy zarówno kolektory próżniowe jak i kolektory płaskie. Dzięki temu korzystając z konsultacji z przedstawicielami firm a także instalatorami, jesteśmy w stanie dokonać wyboru, który ze względu na nasze potrzeby okaże się najlepszy, najekonomiczniejszy. Tego życzymy wszystkim budującym dom.

Podobał ci się ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę

Ocena czytelników: 4 / 5. Ilość ocen: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu, może będziesz pierwszy?